Budapesten villantott neonáci-gyanús kézmozdulatok miatt vizsgálnak szászországi rendőrhallgatókat
White power? 30. évforduló? Búvár-oké? Gyanús intések a közös fotón a Néprajzi Múzeum tetején.
White power? 30. évforduló? Búvár-oké? Gyanús intések a közös fotón a Néprajzi Múzeum tetején.
A New York-i Természettudományi Múzeum bejelentette, hogy eltávolítja az összes emberi maradványt nyilvános kiállításairól, és a maradványok kezelésén is változtat. A cél, hogy minél többet visszajuttassanak származási helyükre.
II. János Pál pápa és a fehér felsőbbrendűség is megfért egymás mellett a rapper felsőjén.
Vasárnap 10-en vesztették életüket egy rasszista indíttatású tömeggyilkosságban Buffalóban, itt tartott érzelmes beszédet az amerikai elnök kedden.
Miként állította át egy kisvárosi rabbi a Ku-Klux-Klan egy regionális vezetőjét apró "szeretetmorzsák" adagolásával? Cikkünkben Jonah Berger marketingprofesszor Katalizátor című könyvéből olvashatnak egy megindító esettanulmányt.
Sorozatunkban Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét mutattuk be, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. A hatodik, befejező része a vég kezdete: Picciolini szembesül családja összeomlásával, a szélsőséges ideológiák tarthatatlanságával, és szembe kell néznie addigi életével.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk ötödik részében Picciolini már túl van néhány zűrös középiskolai éven, államközi neonáci kapcsolatokat "épít" és megismerkedik a fegyveres erőszak világával is.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk negyedik részében – kis ugrás a korábbiakhoz képest – a főszereplő, Picciolini már mélyre ásta magát a szárba szökkenő amerikai bőrfejűek mozgalmának világába. Verekedések, rasszista támadások: 1988 legforróbb hónapjai, „a gyűlölet nyara”.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk harmadik részében, ahogy a főhős, mi is megismerkedhetünk a skinhead szubkultúrával, a fehér felsőbbrendűséget hirdető angol és észak-amerikai bőrfejűek világával – és azzal, mit talált ebben a közegben vonzónak Picciolini.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk második része azt mutatja be, ahogyan a szerző első alkalommal találkozik a neonáci mozgalommal, pontosabban annak egy szereplőjével.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk első részében a szerző bevezetőjét és az erőszak felé megtett első, tulajdonképpen véletlenszerű lépését ismerjük meg.
A Facebook új szabályzata kifejezetten tiltja, hogy a fehér felsőbbrendűség vagy más nacionalista eszmék terjedjenek az oldalon.
Az afroamerikaiaknak kínált biztonságos utazást a feketéket nem kiszolgáló létesítményekkel teli szövetségi államokban évtizedeken át, és csak a szegreciót megtiltó 1964-es törvény tette okafogyottá.
Az Egyesült Államokban a Spotify elérhetetlenné tette a zenéket, amelyek a fehér felsőbbrendűséget hirdetik, és folyamatosan kutatnak az ilyen tartalmak után.
Van abban valami zavarba ejtően abszurd, hogy ezek a fehér férfiak, akik egyébként a világ legerősebb csoportjához tartoznak, azért rasszisták, mert úgy érzik, hogy veszélyeztetve vannak. Mi lenne, ha tényleg megtapasztalták volna valaha azt az elnyomást, amelyet azok a kisebbségek átéltek, akiktől most meg akarják védeni Amerikát?
Oroszország lekapcsolta a fehér felsőbbrendűséget hirdető Daily Stormer oldalt, miután az ".ru" végződésű domainnévvel jelent meg az interneten.
A streaming-oldalról végül le is törölték a gyűlöletkeltő bandák számait.